- Pick up from the Woodmart Store
To pick up today
Free
- Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
2-3 Days
Free
- DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
Free
Hurry and get discounts on all Apple devices up to 20%
Sale_coupon_15
₨ 5,399.00 Original price was: ₨ 5,399.00.₨ 2,699.00Current price is: ₨ 2,699.00.
To pick up today
Free
Our courier will deliver to the specified address
2-3 Days
Free
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
Free
Payment Methods:
| Color | Beige, Black |
|---|
| Color | Beige, Black |
|---|
| Color | Beige, Black |
|---|
| Color | Beige, Black |
|---|
| Color | Beige, Black |
|---|
| Color | Beige, Black |
|---|
| Color | Beige, Black |
|---|
| Color | Beige, Black |
|---|
| Color | Beige, Black |
|---|
| Color | Beige, Black |
|---|
| Feature | Details |
|---|---|
| Speaker Layout | 1.0 (Mono) |
| Speaker Output | 10W |
| Driver Unit | 1 × Full-Range Driver |
| Driver Size | Ø52 mm |
| Frequency Response | 45 Hz – 20 kHz |
| Audio Type | Full-range mono audio |
| Bass Performance | Enhanced low-frequency tuning |
| Lighting Effects | 4 RGB Modes |
| Feature | Details |
|---|---|
| Bluetooth Version | 5.4 |
| Wireless Range | Up to 10 meters |
| AUX Support | Yes |
| TF Card Support | Yes |
| USB Flash Drive Support | Yes |
| USB-C Charging | Yes |
| Feature | Details |
|---|---|
| Ports | USB-C, AUX |
| TF Card Slot | Supported |
| USB Flash Drive | Supported |
| TF Card Capacity | Up to 32GB |
| USB Storage Capacity | Up to 32GB |
| Feature | Details |
|---|---|
| Battery Type | Li-ion |
| Battery Capacity | 1800mAh |
| Battery Life | Up to 10 Hours (50% Volume) |
| Charging Rating | 5V ⎓ 500mA |
| Feature | Details |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 93 × 44 mm |
| Weight | 315 ± 5g |
| Form Factor | Ultra-portable compact speaker |
Works with:
Best suited for:
Compared to smaller NeraBox models, the BS164 appears to use:
Out of stock
In stock
Out of stock
Out of stock
Out of stock
Out of stock
No account yet?
Create an Account